Dostęp do wersji elektronicznej w serwisie ibuk.pl
Radiokomunikacja ruchoma jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się działów współczesnej telekomunikacji. Systemy radiokomunikacji ruchomej stały się praktycznie przedmiotem powszechnego użytku. Autor stara się przybliżyć tę problematykę omawiając zarówno podstawy teoretyczne, jak i przykłady systemów radiokomunikacji ruchomej i ich standardy. W trzecim, gruntownie zmienionym, wydaniu książki Czytelnik znajdzie:
- niezbędne podstawy teoretyczne cyfrowych systemów telekomunikacyjnych,
- opis własności kanałów transmisyjnych spotykanych w systemach radiokomunikacji ruchomej,
- zasady projektowania takich systemów,
- opis systemu pierwszej generacji NTM,
- szczegółowe omówienie struktury i zasad działania systemów drugiej generacji: GSM i IS-95,
- opis wielu innych systemów RR, takich jak: systemy telefonii bezprzewodowej (np. DECT), systemy trankingowe, przywoławcze, satelitarnej radiokomunikacji osobistej,
- zastosowanie technik radiokomunikacji ruchomej do realizacji bezprzewodowej pętli abonenckiej,
- zasady działania i standardy styku radiowego bezprzewodowych sieci komputerowych (WLAN),
- opis systemów trzeciej generacji UMTS i cdma2000,
- podstawowe informacje o zasadach działania anten adaptacyjnych.
W 2002 roku książka została opublikowana w języku angielskim przez wydawnictwo John Wiley & Sons pod tytułem Mobile Communication Systems.
Odbiorcy: pracownicy naukowi i studenci elektroniki, telekomunikacji i informatyki, słuchacze studiów podyplomowych w dziedzinie elektroniki, telekomunikacji i informatyki oraz inżynierowie telekomunikacji.
Książka ani w całości, ani we fragmentach nie może być skanowana, kserowana, powielana bądź rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych, w tym również nie może być umieszczana ani rozpowszechniana w postaci cyfrowej zarówno w Internecie, jak i w sieciach lokalnych bez pisemnej zgody posiadacza praw autorskich.